Gruodžio 21 d. Pravieniškių atvirosios kolonijos- pataisos namų II sektoriuje vyko integruota lietuvių kalbos, istorijos ir etikos kalėdinė pamoka. Ją organizavo istorijos mokytoja Natalija Raudeliūnienė, etikos mokytoja Laura Petkevičiūtė-Jankauskienė, lietuvių kalbos mokytojos Dovilė Rudytė-Šeškevičienė, Liucija Vinevičienė, prie jų prisijungė ir pradinių klasių mokytoja Daiva Drėgvienė. Pamokoje buvo prisiminti Kalėdų papročiai, organizuotas kalėdinis protmūšis, apdovanoti gražiausios rašysenos konkurso laureatai, išsakyti gražūs sveikinimai ir palinkėjimai, maloniai pabendrauta, pasivaišinta kava ir saldumynais. Integruota pamoka leido pajausti artėjančių Kalėdų švenčių tikrąją prasmę.

Mokslo metų baigimo šventė

Net nepastebėjome, kaip greitai prabėgo mokslo metai. Birželio 15 dieną į mokslo metų baigimo šventę susirinko visa LAVL bendruomenė: mokiniai, mokytojai, pataisos namų resocializacijos specialistai. Šventę organizavo I-IV klasių mokiniai ir klasės kuratorė R. Markevičienė. Nors ugdymo procesas dar nesibaigęs, tačiau ši diena visus privertė susimąstyti apie tai, kas išmokta, nuveikta, pasiekta, kaip bendrauta. Šią dieną netilo mokinių šurmulys, nurimo jaudulys, nes II klasės mokiniai  jau yra išlaikę matematikos ir lietuvių kalbos pasiekimų patikrinimus, IV klasių mokiniai - brandos egzaminus ir laukia rezultatų. Nors LAVL skyriuje mokinių klasėse yra mažiau nei kituose Pravieniškių sektoriuose, tačiau šiais metais visi buvo aktyvūs, smalsūs, žingeidūs, degė noru mokytis ir padedami mokytojų šalino spragas bei  pildė savo žinių bagažą. Nemaža dalis mokinių pasiekė gerų rezultatų, daugelis įgijo reikalingų kompetencijų. Norisi pasidžiaugti, kad mokiniai gerai lankė pamokas, atsakingai dirbo, buvo  pareigingi, atskleidė, kuo kuris yra turtingas. Klasės kuratorė ir mokyklos direktorė pažangiausiems ir aktyviausiems mokiniams įteikė padėkos raštus. Mokiniai atsidėkodami mokytojams tarė padėkos žodžius, įteikė gėlių ir saldžių dovanėlių. Po iškilmingos dalies vyko sportinės varžybos, kurias organizavo kūno kultūros mokytojas D. Andriulis. Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir diplomais. Po varžybų vyko iškyla kiemelyje, visi vaišinosi kepsninėje keptais gardumynais, mokinių pagamintais saldumynais. Buvimas kartu sustiprino bendravimą tarp mokinių, mokytojų ir pareigūnų. Padėkota visai mokyklos bendruomenei už pastangas, pasiekimus, rūpestį ir sutelktą darbą ugdant nuteistuosius. Mokiniams linkėta drąsiai eiti į priekį, siekti savo svajonių. Juk gyvenimas – tai ne lenta, kurioje galima trinti ir vėl rašyti iš naujo. Gyvenimas – tai prabėgusios dienos, kur patikliai pilnos pasitikėjimo ir pasiryžimo susitinka mokinių, mokytojų ir pareigūnų akys. Smagiai užbaigti mokslo metai įkvėpė viltį susitikti rudenį sveikiems, ištroškusiems keliauti mokslo, žmonių pažinimo, bendravimo ir bendradarbiavimo keliu. Tikimės, kad ši šventinė diena visiems liko šviesiu prisiminimu. Atsisveikiname iki rugsėjo...

 

Parengė lietuvių kalbos mokytoja D. Rudytė-Šeškevičienė

Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienai skirtas renginys

1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją. Konstitucija (lot. constitutio – „nustatymas“) – tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus.

Suprasdami šios dienos svarbą, Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių trečio sektoriaus mokytojai, PN – AK trečio sektoriaus socialinės reabilitacijos skyriaus darbuotojai, sektoriaus mokiniai ir neformalaus ugdymo programos dalyviai, 2019 metų spalio mėn. 25 dieną nusprendė surengti sportines varžybas.

Rodyti daugiau>>>

Stalo teniso turnyras skirtas pagerbti stalo teniso trenerio Vytauto Giedraičio atminimą

Laisvės atėmimo vietų ligoninėje 2019 m. spalio 11 d. organizuotas stalo teniso turnyras skirtas pagerbti Lietuvos nusipelniusio stalo teniso trenerio Vytauto Giedraičio atminimą. Renginio organizatoriai – Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių skyriaus klasių kuratorė biologijos mokytoja ir neformalaus ugdymo mokytoja Rita Markevičienė, kūno kultūros mokytojas Donaldas Andriulis, lietuvių kalbos mokytoja Dovilė Rudytė-Šeškevičienė bei chemijos mokytoja Janina Mockienė.

 

Rodyti daugiau>>>

Stalo teniso turnyras skirtas Lietuvos įstojimo į NATO dienai paminėti

Balandžio 1 d. Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių pirmo sektoriaus mokytojai, mokiniai ir neformalaus ugdymo dalyviai, Lietuvos įstojimo į  NATO dieną paminėjo žaisdami stalo tenisą. Turnyrą organizavo ir sėkmingai jį vedė atsakingas už neformalųjį ugdymą šiame sektoriuje kūno kultūros vyresnysis mokytojas Donaldas Andriulis.

 

Rodyti daugiau>>>

Lietuvos vėliavos diena paminėta pirmame sektoriuje

Gausus mokytojų, mokinių, neformalaus ugdymo dalyvių būrys, Lietuvos vėliavos dieną paminėjo pirmame sektoriuje, sausio 28 dieną dalyvaudami sporto renginyje. Renginio scenarijų parengė I sektoriuje už neformalų ugdymą atsakingas kūno kultūros mokytojas Donaldas Andriulis. Klasių auklėtojai V. Čižauskienė ir P. Kniukšta kartu su neformalaus ugdymo dalyviais D. L. ir A. N.

 

Rodyti daugiau>>>

Jubiliejinei Pasaulinei AIDS dienai skirtas smiginio turnyras pirmame sektoriuje

Gruodžio mėnesį  pažymima Pasaulinė AIDS diena, kuri pasaulyje minima jau 30-tą kartą.  Šių metų Pasaulinės AIDS dienos kampanijos šūkis „Gyvenk pozityviai  ̶  žinok savo būklę dėl ŽIV“. Šiuo šūkiu visuomenė raginama atlikti ŽIV tyrimą ir žinoti, ar neserga ŽIV liga.

Rodyti daugiau>>>

Protų mūšis „AIDS: geriau žinoti 18“

Gruodžio 5 d. Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių skyriaus I sektoriuje vyko protų mūšis skirtas Pasaulinei AIDS dienai paminėti. Biologijos mokytoja N. Kriaučiūnienė pateikė informaciją, kokia proga  vyksta protų mūšis, papasakojo, kada ir kaip pradėta minėti ši diena, supažindino su niūria statistika. Atsakinėdami į klausimus mokiniai pagilino savo žinias apie žaibiškai plintantį ŽIV virusą, jo sukeltą ligą, AIDS, kontroliavimo būdus, prevencines priemones. Šis renginys padrąsino visus kalbėti apie tai garsiai, skatino toleranciją ir užuojautą užsikrėtusiems ŽIV ir sergantiems AIDS. Vėliau dalyviai susiskirstė į 5 komandas, kurioms reikėjo atsakyti į  klausimų ir atlikti užduotis.

Rodyti daugiau>>>

Renginys skirtas Lietuvos kariuomenės dienai

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. 1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas, pradėta formuoti Lietuvos kariuomenė.

 

Lapkričio 26 dieną Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių LAVL skyriaus mokiniai, neformalaus ugdymo dalyviai, mokytojai  Lietuvos kariuomenės dieną paminėjo, dalyvaudami stalo teniso varžybose.

Rodyti daugiau>>>

Europos kalbų diena paminėta pirmame sektoriuje

Europos Taryba tikisi, kad Europos kalbų diena bus švenčiama Europos šalių narių valdžios institucijose, tarp partnerių, tarp gyventojų (kadangi kalbų mokymasis visą gyvenimą, būnant bet kokio amžiaus, namuose, darbe ar mokykloje, yra vienas pagrindinių šios dienos tikslų).

 

Rodyti daugiau>>>

Laisvės atėmimo vietų ligoninėje paminėta Tarptautinė Mokytojų diena

Tarptautinė mokytojų diena skirta paminėti mokytojų indėlį į mokslą ir jo plėtrą. Tarptautinė mokytojųfederacija „Education International“ skatina šią dieną paminėti visas pasaulio šalis. Iš viso apie 100 pasauliošalių mini šią dieną.Tarptautinė mokytojų diena skirta paminėti mokytojų indėlį į mokslą ir jo plėtrą. Tarptautinė mokytojųfederacija „Education International“ skatina šią dieną paminėti visas pasaulio šalis. Iš viso apie 100 pasauliošalių mini šią dieną.

 

Rodyti daugiau>>>

Protų mūšis – „Paukščiai“

Balandžio 17 d.,  Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių skyriaus II sektoriuje vyko protmūšis „Paukščiai“. Protų mūšyje  dalyvavo 10  komandų, kurias sudarė mokiniai, mokytojai, pareigūnai, psichologai ir kiti. Protų mūšio dalyviai varžėsi mėgindami pateikti kuo daugiau teisingų atsakymų apie paukščius: sandaros ypatumus, įvairovę, gyvenamąją vietą ir kt..

Rodyti daugiau>>>

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos II sektoriuje įvyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-čio progai paminėti skirtas šaškių turnyras

Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių II skyriuje, sektoriuje įvyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-čio  progai paminėti skirtas šaškių turnyras, vienas iš programos renginių, skirtų šiai žymiai datai paminėti, kurį organizavo atsakinga už neformalią sportinę veiklą II sektoriuje mokytoja Bronė Rušienė ir Socialinės reabilitacijos skyriaus specialistas Gediminas Lukšys. Norą dalyvauti turnyre išreiškė  net 16 dalyvių.

Rodyti daugiau>>