Lietuvos vėliavos diena paminėta pirmame sektoriuje

Sausio mėnesį minima Lietuvos vėliavos diena. 1919 m. sausio 1 d. Gedimino pilies bokšte Lietuvos trispalvę kaip laisvos Lietuvos ženklą iškėlė Lietuvos savanorių būrys. Pakelta vėliava buvo palydėta šūviais, o po to savanoriai sudainavo Lietuvos himną. Tą savanorių būrį sudarė dešimt savanorių: karininkas Kazys Škirpa, karo valdininkai Jonas Nistelis ir Petras Gužas, kareiviai Albinas Rauba, Romualdas Marcalis, Pranas Plauska, Jonas Norvila, Mikas Slyvauskas, Vincas Steponavičius ir Stasys Butkus.

Gausus mokytojų, mokinių, neformalaus ugdymo dalyvių būrys, Lietuvos vėliavos dieną paminėjo pirmame sektoriuje, sausio 28 dieną dalyvaudami sporto renginyje. Renginio scenarijų parengė I-e sektoriuje už neformalų ugdymą atsakingas kūno kultūros mokytojas Donaldas Andriulis. Klasių auklėtojai V. Čižauskienė ir P. Kniukšta kartu su neformalaus ugdymo dalyviais D. L., ir A. N. gausų  dalyvių būrį supažindino su varžybų taisyklėmis - varžybos vykdomos su autentiška IronMind® Rolling Thunder® rankena, dalyvis turi vienos rankos pagalba atkelti rankeną su svoriu ir pilnai išsitiesti. Bandymų skaičius neribojamas. Varžybose svoris didinamas kas 5 kilogramai. Bet koks rankenos ar rankos kontaktas su kūnu anuliuoja kėlimo rezultatą. Sėkmingas bandymas yra tada kai sportininkas stovi stačias, kojos ir liemuo ištiesti . Rankena reikia išlaikyti 1 sekundę kol bus duota teisėjo komanda nuleisti. Nuleidžiant ant žemės rankena ir ranka neturi turėti kontakto su atleto kūnu. Dalyvio bandymui yra skiriama viena minutė ir jos metu neribojamas dalyvio bandymų skaičius. Kėlimui galima naudoti tik Įprasta kreida (magnio karbonatas). Išklausę varžybų taisykles, dalyviai vienas po kito bandė savo jėgas, po įtemptos kovos, įveikęs 67.5 kg. svorį, nugalėjo G. Č., antrą vietą užėmė V. G., o trečią - G. J.,  abu dalyviai iškėlė vienodą – 65 kg. svorį, tačiau V.G asmeninis kūno svoris buvo mažesnis už G. J., tai ir lėmė aukštesnę V. G. vietą. Šios rungties Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių skyrių rekordas – 79 kg. liko nepagerintas, toli ir iki Lietuvos rekordo -101 kg, o dar toliau iki pasaulio rekordo-150 kg. .....

Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių skyrių vedėjas Rimantas Rušas