Protų mūšis „AIDS: geriau žinoti 18“

Gruodžio pirmąją minima Pasaulinė AIDS diena. Šios dienos tikslas - propaguoti brandesnį suaugusiųjų ir vaikų požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir pačius ligonius bei siekti kiek įmanoma mažiau naujų ŽIV užsikrėtimo atvejų nuo AIDS.

Gruodžio 5 d. Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių skyriaus I-ame-sektoriuje vyko protų mūšis skirtas Pasaulinei AIDS dienai paminėti. Biologijos mokytoja N. Kriaučiūnienė pateikė informaciją, kokia proga  vyksta protų mūšis, papasakojo, kada ir kaip pradėta minėti ši diena, supažindino su niūria statistika. Atsakinėdami į klausimus mokiniai pagilino savo žinias apie žaibiškai plintantį ŽIV virusą, jo sukeltą ligą, AIDS, kontroliavimo būdus, prevencines priemones. Šis renginys padrąsino visus kalbėti apie tai garsiai, skatino toleranciją ir užuojautą užsikrėtusiems ŽIV ir sergantiems AIDS. Vėliau dalyviai susiskirstė į 5 komandas, kurioms reikėjo atsakyti į  klausimų ir atlikti užduotys.

Konkursas vyko trimis etapais, nugalėtojais tapo „Geltonųjų“ komanda surinko daugiausiai taškų (11,5), antros vietos nugalėtojai – „Oranžiniai‘ – 11 taškų ir trečioje vietoje su 10,5 taškais – „Baltieji“. Komandos buvo apdovanotos prizais už geras žinias, kitoms komandoms būvi įteikti paguodos prizai.Ačiū Daivai Čiurinskienėi už pagalbą,  ačiū visiems už dalyvavimą.

Renginį parengė biologijos mokytoja metodininkė N. Kriaučiūnienė.