Norėdami patekti į virtualią mokymosi erdvę, spauskite MOODLE.

Norėdami prisijungti prie darbuotojų el. pašto, spauskite

LITNET.

Vartant istorijos puslapius


„Vartyti istorijos puslapius turime nuolat. Išklausyti tų, kas prisimena istorinius įvykius. Išklausyti gyvus istorijos liudininkus, užrašyti jų prisiminimus, kad galėtume juos skaityti ateities kartoms...“ – šiais žodžiais netradicinę, integruotą istorijos ir lietuvių kalbos pamoką, skirtą Kovo 11 – ajai ir lietuvių kalbos dienoms paminėti,  pradėjo mokytojos L.Vinevičienė ir N. Raudeliūnienė.

Kovo 11-oji, Nepriklausomybės atkūrimo diena,  II kalėjime paminėta 2024-03-06. 9-12 klasių mokiniai susirinkę į netradicinę veiklą, prisiminė, ką mums reiškia ši data ir koks kelias buvo nueitas nuo valstybės pirmojo iki trečiojo gimtadienio. Pateikta vaizdinė medžiaga atgaivino atmintį, suteikė naujų žinių apie istoriją ir lietuvių kalbą, sudomino dar negirdėtais faktais. Trys dalyvių komandos sudalyvavo proto mūšyje „Šalis ta – Lietuva vadinas“, rinko gražius žodžius tėvynei, moteriai, motinai  - juk gražių žodžių niekada nebūna per daug.

 

Istorijos mokytoja N.Raudeliūnienė

Ekskursija į Lietuvos banko Kauno rūmus ir Godos Lukaitės parodą  "Miško terapija"

 

Vasario 29 d. buvo organizuota ekskursija į Lietuvos banko Kauno rūmus ir
Godos Lukaitės parodą  "Miško terapija".  Ekskursijų metu mes, mokiniai ir lydintys mokytojai, pamatėme daugiau kaip 3 tonas sveriančias pinigų saugyklos duris, pasigrožėjome įspūdingais tarpukario Kauno meno mokyklos atstovų paveikslais, pabuvojome buvusio Ministro Pirmininko Augustino Voldemaro apartamentuose su 8 m aukščio kupolu, išvydome vieną seniausių liftų Kaune. Apžiūrėjome, pasiklausėme pasakojimų apie Vladą Jurgutį ir kitus tarpukario Lietuvos banko valdytojus. Lietuvos banko pinigų muziejaus ekspoziciją, papildytą naujais eksponatais. Susipažinome su ilga ir turininga Lietuvos banko ir bankininkystės istorija.
Vėliau lankėmės Godos Lukaitės parodoje "Miško terapija". Ši paroda besiplečiantis darbų ciklas gamtos ir psichologijos tematika. Gamtos takai gretinami su kelione savęs pažinimo link, Goda Lukaitė (g. 1990 m.) – jaunosios kartos tapytoja, aktyviai dalyvaujanti parodose bei įvairiuose projektuose nuo 2013 metų. Autorė yra surengusi 15 personalinių ir dalyvavusi daugiau nei 30-yje bendrų parodų. Paveikslus galima suprasti kaip atsaką į sparčiai kintančią pasaulio kultūrą bendrąja prasme, interpretuoti kaip pasiūlymą stabtelėti, paklausti savęs, kur link mes einame, kaip kinta gamta.
Išvykos organizatorės Augustinavičienė Danguolė ir Kriaučiūnienė Nadežda.

Pasaulinė Žemės diena – kovo 20-oji!

 

2024-03-20 Asmens sveikatos priežiūros padalinyje vyko integruotos biologijos, geografijos ir lietuvių kalbos pamokos I-IV spp klasių mokiniams, skirtos Pasaulinėms Žemės ir Vandens dienoms paminėti.

Vykdytomis  integruotomis veiklomis buvo patenkinti ir organizatoriai  ir aktyvūs renginio dalyviai. IVspp klasės mokinys M.G., besidomintis rytų Azijos kultūra ir menu, susirinkusiems pristatė Bonsų kultūros atsiradimą ir raidą Japonijoje bei Kinijoje. Pasakojo apie Japoniškus sodus, jų elementus: vartus, žibintus, tiltelius, akmenis, augaliją, vandens telkinius, gyvūniją.

Biologijos – geografijos mokytoja R. Markevičienė pristatė 17 darnaus vystymosi tikslus. Tikslai grindžiami trimis aspektais (aplinkos, socialiniu ir ekonominiu), apimančiais skurdo, nelygybės, maisto saugos, sveikatos, tvaraus vartojimo ir gamybos, augimo, užimtumo, infrastruktūros, tvaraus gamtinių išteklių valdymo, kovos su klimato kaita, lyčių lygybės, taikios ir įtraukios visuomenės ir kitas sritis. Demonstruotas filmas „Kada ir kaip mirs Žemė“ ir  pateiktys - „Laiškas iš 2070“.  Po peržiūros vyko diskusija apie klimato kaitą, globalias pasaulio problemas, geriamojo vandens išteklių mažėjimą pasaulyje.

Lietuvių kalbos mokytoja R. Raižienė, tęsdama temą, mokiniams pasiūlė idėją – sukurti stendą. Kiekvienas turėjo pratęsti mintį – „Žemė man yra...“, o pavadinimą surasti/sukurti patiems. Naudodamiesi internetu, knygų ištraukomis mokiniai nusprendė, kad tinkamiausias pavadinimas J. Degutytės eilėraščio ištrauka. Pavadinimą sudėliojo iš žurnalų iškarpų. Veiklas tęsėme lietuvių kalbos mokytojų parašyto projekto lėšomis įsigyto stalo žaidimo „Motina žemė“  išbandymu.

Pamokų ciklą vainikavo mokinio M.G. pagaminto inkilo iškėlimas.

Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną, nes tai mūsų, mūsų vaikų ir ateinančių kartų gyvybė.

Pirmosios pagalbos mokymai

 

Pirmoji pagalba – tai pagalba, teikiama sužeistam arba ūmiai susirgusiam asmeniui. Ją suteikti ir teisingus veiksmus atlikti reikia nemažai drąsos ir žinių. Dar laisvėję įgijęs medicinos žinių, savanoriavęs, IV spp klasės mokinys, V. K. išgelbėjo savo būrio nariui gyvybę. Įvykus sveikatos sutrikimui vyras operatyviai sureagavo, profesionaliai valdė situaciją, atliko žmogaus gaivinimą, o sulaukęs medikų brigados nukentėjusįjį perdavė į jų rankas. Gyvybė buvo išgelbėta. Laimingai pasibaigęs įvykis paskatino organizuoti pirminius pagalbos mokymus, kad kiekvienas žinotu, kaip elgtis tokioje situacijoje.

Kovo 1 d. Pravieniškių 2-ojo kalėjimo, Asmens sveikatos priežiūros padalinyje, įvyko Pirmosios pagalbos teoriniai - praktiniai mokymai „Pradinis gaivinimas ir traumų prevencija“. Mokymų iniciatorius - mokinys V. K. Noriai besidalijantis savo žiniomis bei gerąja patirtimi pamokų, neformaliojo ugdymo užsiėmimų, sportinių renginių metu. Organizatoriai -  biologijos mokytoja R. Markevičienė, kūno kultūros mokytojas D. Andriulis, asmens sveikatos priežiūros padalinio resocializacijos specialistai.

Į mokymus susirinko gausus būrys dalyvių, kurie su dideliu susidomėjimu klausėsi Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Audronės Petraškienės. Dalyviai  supažindinti su pirmosios pagalbos taisyklėmis. Mokėsi, kaip reikėtų suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju: atpažinti nelaimingą atsitikimą, įvertinti nukentėjusiojo būklę, pasirūpinti savo saugumu, žinoti pagalbos veiksmų eiliškumą, defibriliatoriaus panaudojimo seką, atlikti gaivinimą. Drąsiausi dalyviai teorines žinias pritaikė praktiškai, atliko gaivinimą manekenui Petrui.

Po mokymų prie arbatos puodelio su sveikatos biuro specialiste Audrone Petraškiene aptarėme pirmosios pagalbos mokymų svarbą ir reikšmę kiekvieno mūsų gyvenime. Susitikimo susitarimas – tęstinių mokymų organizavimas. Visi pasidžiaugėme dalyvių noru suteikti pirmąją pagalbą nelaimingo atsitikimo atveju tiek sau, tiek artimajam ar draugui, bendradarbiui o gal tiesiog nepažįstamajam.

 

Biologijos mokytoja Rita Markevičienė

RENGINYS „MEILĖ TĖVYNEI IR ARTIMAM“


2024 m. vasario 14 d. Pravieniškių 2-ojo kalėjimo, Asmens sveikatos priežiūros padalinyje, vyko integruotos veiklos „MEILĖ TĖVYNEI IR ARTIMAM“ skirtos paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo ir Šv. Valentino dieną. Veiklas pradėjome filmo peržiūra „Kelias į nepriklausomybę“, kuriame pasakojami istoriniuose šaltiniuose užfiksuoti Lietuvos įvykiai susiję su 1918 m. vasario 16 d. Po filmo peržiūros su mokiniais diskutavome,  ką kiekvienam  reiškia laisvė, nepriklausomybė, valstybingumas. Rusų kalbos mokytoja A. Taparauskienė ir IVspp klasės mokinys S. T. organizavo ir vedė įdomų protmūšį. Klausėmės pasakojimo apie Šv. Valentiną, kaip ši diena minima ir švenčiama visame pasaulyje, kokia  jos reikšmė, atsiradimo istorija. Integruotų veiklų dieną tęsė „valgomų šaškių“ turnyras, kuriam visi dalyviai ruošėsi, labai laukė, iš anksto apgalvojo ir atsinešė po 12 vnt. savo šaškių. Burtu keliu ištraukę porininkus, dalyviai varžėsi tarpusavyje. Po atkaklių varžybų, buvo priimtas sprendimas, kad pralaimėjusių nėra-laimėjo meilė ir draugystė. Aptarę turnyro rezultatus visi vaišinomės arbata, atsineštomis vaišėmis, mokinių keptais saldumynais. Ši integruotų veiklų diena - puiki galimybė mokinių saviraiškai, iniciatyvumui, kūrybiškumui, taip pat mokinių ir mokytojų tarpusavio ryšio sustiprinimui ir bendradarbiavimui.

 

Parengė biologijos-geografijos mokytoja Rita Markevičienė

ERASMUS + PROJEKTAS „BE PRIDE OF YOU 2023 ”

Lapkričio 1924 dienomis Madride Ispanijoje aš, kaip komandos lyderė,  su  šešių dalyvių komanda atstovavome Lietuvai projekte „Be pride of you 2023 ”. Projekto tikslas:  veiklų, pokalbių pagalba stiprinti emocinę jaunuolių būseną, skatinti jaunuolių toleranciją kitokių pažiūrų ir orientacijos jaunuolių atžvilgiu. Projekto organizatoriai pristatė jau turimą patirtį šia tema ir akcentavo, kad tai yra opi visos Europos problema ir kad ši tema turi būti įtraukta į mokinių ugdymosi programas.

 

 

Kaip ir kiekvienas projektas, taip ir šis, man, kaip mokytojai,   suteikė daugiau idėjų organizuojant savo veiklą, o dirbdama tarptautinėse komandose patobulinau įgūdžius.

 

Anglų kalbos mokytoja A. Sapitavičienė

KVIEČIAME DALYVAUTI SUAUGUSIŲJŲ SAVAITĖS RENGINIUOSE

Nuotolinė šalies vaizdo konferencija  ,,Socialinė partnerystė diegiant atnaujintą ugdymo turinį“


Šių metų lapkričio 23 dieną vyko vienas iš tradicinių suaugusiųjų mokymosi savaitės renginių – nuotolinė šalies vaizdo konferencija ,,Socialinė partnerystė diegiant atnaujintą ugdymo turinį“, kurią organizavo Vilniaus suaugusiųjų mokymo centras. Konferencijos dalyviai Kaišiadorių suaugusiųjų mokykla, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Tauragės suaugusiųjų centras, Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės- Bitės suaugusiųjų mokymo centras, Vilniaus suaugusiųjų „Varpo“ gimnazija, Vilniaus suaugusiųjų mokymo centras.

Konferenciją moderavo Vilniaus suaugusiųjų mokymo centro direktorė Natalja Kimso, o pranešimus skaitė Kaišiadorių suaugusiųjų mokyklos, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro, Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro, Tauragės suaugusiųjų mokymo centro, Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centro, Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijos ir Vilniaus suaugusiųjų mokymo centro atstovai.    Konferencijos pranešėjai rinkosi aktualias ugdymo turinio atnaujinimo ir nuotolinio ugdymo patirties sklaidos temas, kas lėmė didelį užsiregistravusių dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų skaičių. Nors pranešimų temos ir atrodė labai panašios, tačiau kiekvienas pranešėjas atskleidė naują pasirinktos temos aspektą ir pasidalijo išskirtine savo institucijos patirtimi.

Reflektuodami konferencijos rezultatus pastebėjome, kad kasmet suaugusiųjų mokyklų organizuojamos konferencijos yra puikus būdas ne tik pratęsti bendradarbiavimą tarp institucijų, bet ir galimybė pasidalinti įžvalgomis, padrąsinti vieniems kitus ir įkvėpti tobulėti.

 

Direktorė Jurgita Znatavičienė

Nuotolinė paskaita atnaujinto ugdymo turinio tema


2023 metų spalio 17 dieną mokykloje vyko nuotolinė paskaita su Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos mokytojomis.

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos mokytojos Inga Kuuzeorg Petrikonienė ir Aušrinė Živaitienė pasidalino savo gerąja patirtimi atnaujinto ugdymo turinio tema. Mokytojos antrus metus dirba su atnaujintu ugdymo turiniu. Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija buvo įtraukta į pilotinių mokyklų sąrašą.

Nuotolinę paskaitą mokytojams organizavo ir moderavo  mokyklos direktorė Jurgita.

Labai smagu, kad mokytojos sutiko pasidalinti savo gerąja darbo patirtimi su mumis. Po gerosios patirties sklaidos vyko diskusija su visais mokytojais. Išsigryninome,  ką tobulinsime ir kokie trūkumai atnaujinto ugdymo turinio srityje. Ačiū visiems dalyvavusiems.

 

Direktorės pavaduotoja ugdymui Stasė Kacevičienė