Spalio mėnesio 19-21 dieną Kaišiadorių suaugusiųjų mokykla dalyvavo Erasmus + programos renginyje Liuksemburge.

Mokyklos mokytoja Rūta Stankienė lankėsi seminare „Training and Cooperation Activity (TCA): Creative use of learning apps in class“. Šiam įdomiam ir  naudingam kvalifikacijos kėlimo renginiui ir jo įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą. Renginys skirtas kelti mokytojų skaitmeninį raštingumą, panaudoti mokymo procese įvairias interaktyvias programėles bei užmegzti Erasmus+ programos partnerystes.

Pirmą seminaro dieną  vyko kultūriniai mainai – dalyvių susipažinimas ir ekskursija po miestą.  Per ekskursiją turėjome galimybę ne tik susipažinti su miestu ir jo istorija, bet ir su kitais programos dalyviais. Antra mokymų diena buvo pagrindinė ir turiningiausia diena. Mokymuose susipažinome su skaitmeninėmis kompetencijomis, jų klasifikacija ir pagrindiniais media kompetencijų elementais. Sužinojome, koks yra media kompetencijų globalus lygmuo, nacionalinis ir mokyklos kompetencijų lygmuo. Taip pat sužinojome, kokie yra galimi media kompetencijų ugdymo mokykloje ar valstybėje scenarijai. Dalyviams buvo pristatyti įvairūs interaktyvūs mokymosi instrumentai: Padlet, Edpuzzle, Thinglink, Flip, Bookwidgets. Ypač sudomino  Flip programėlė iš Microsoft – tai ne tik bendravimo ir mokymo platforma, bet ir puiki videoteka su užduotimis. Prisijungę  prie eTwinnig platformos sutvirtinome  bendradarbiavimo ir partnerystės ryšius su kitų šalių atstovais. Trečią dieną susipažinome ir daug dėmesio skyrėme  kompiuteriniam žaidimui „Through the Darkest of Times“. Šis žaidimas buvo sukurtas istorinių įvykių pagrindu ir gali būti panaudotas  mokytis istorijos bei anglų kalbos. Taip pat tęsėme pažinčių tarp programos dalyvių veiklas ir kūrėme naujų projektų idėjas.

Šis trijų dienų renginys buvo nepaprastai naudingas įvairiomis prasmėmis:  padėjo išplėsti kultūrinį akiratį, suteikė naujų informacinių technologijų žinių ir suteikė naudingos informacijos apie inovatyvius, patrauklius ir efektyvius mokymo būdus. Tai būtinai panaudosime mūsų suaugusiųjų švietime.

Spalio 11 – 20 d. Kaišiadorių suaugusiųjų mokyklos anglų kalbos mokytoja dalyvavo Erasmus+ projekte Izmire Turkijoje

iekdama tiek asmeniškai, tiek profesinėje srityje tobulėti anglų k. mokytoja A. Sapitavičienė  spalio 11 – 20 d. dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ projekte „Future 4.0 DO IT YOURSELF“ Izmiro mieste Turkijoje. Čia taip pat atvyko atstovai iš Graikijos, Jungtinės Karalystės ir Turkijos.

Projekto tikslas – skatinti jaunimo užimtumą, įgalinti jį išreikšti save socialiniame gyvenime bei ugdyti kūrybiškumą pasitelkiant IT technologijas. Per stažuotę daugiausiai dėmesio buvo skiriama jaunimo socialiniam užimtumui ir emocinei būsenai. Mokytoja sužinojo naujų, aktyvių mokymo metodų, skatinančių mokinių kūrybiškumą, kritinį mąstymą bei komunikacinę kompetenciją.

Šis projektas suteikė įvairių profesinių žinių, smagu buvo dirbti tarptautinėse komandose, siekiant atrasti naujus mokymo, kūrybinių užduočių atlikimo metodus.