Stalo teniso turnyras skirtas pagerbti stalo teniso trenerio Vytauto Giedraičio atminimą

Laisvės atėmimo vietų ligoninėje 2019 m. spalio 11 d. organizuotas stalo teniso turnyras skirtas pagerbti Lietuvos nusipelniusio stalo teniso trenerio Vytauto Giedraičio atminimą.  Renginio organizatoriai – Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių skyriaus klasių kuratorė biologijos mokytoja ir neformalaus ugdymo mokytoja Rita Markevičienė, kūno kultūros mokytojas Donaldas Andriulis, lietuvių kalbos mokytoja Dovilė Rudytė-Šeškevičienė bei chemijos mokytoja Janina Mockienė.

Renginio pradžioje moksleiviai ir neformalaus ugdymo dalyviai buvo supažindinti su Lietuvos nusipelniusio stalo teniso trenerio Vytauto Giedraičio autobiografija ir jo pasiekimais sporto srityje. Mokytoja Rita Markevičienė renginio dalyviams papasakojo, kad Lietuvoje stalo teniso eros pradžia galime vadinti 1956-uosius metus, kada V. Giedraitis pradėjo dirbti treneriu. Nuo tada prasidėjo suaugusiųjų asmeninės ir komandinės pirmenybės, vėliau jaunių, jaunučių ir vaikų, komandinės varžybos tarp kolektyvų. Varžybų mastas vis didėjo. Per 39 stalo teniso trenerio darbo metus V. Giedraitis išleido 29 tenisininkų laidas, paruošė per 100 sportininkų, tarp kurių yra 2 sporto meistrai – S. Rimeikis ir P. Vozbutas, 19 kandidatų į sporto meistrus, didžiulis būrys atskyrininkų, nemažai Lietuvos ir įvairių tarptautinių turnyrų nugalėtojų.

Po įdomaus pasakojimo prasidėjo stalo teniso dvejetų varžybos. Aštuonios komandos, sudarytos iš moksleivių, mokytojų ir neformalaus ugdymo dalyvių varžėsi  tarpusavyje, norėdamos išsiaiškinti, kuri komanda kels į viršų nugalėtojų taurę. Varžyboms teisėjavo chemijos mokytoja Janina Mockienė. Po įtempto, beveik penkias valandas trukusio turnyro, finale 3-2 neformalaus ugdymo dalyvių komanda pavadinimu „ Čempionai“ įveikė jungtinę mokytojų ir mokinių komandą pavadinimu „ Nenugalimieji“.

Renginio aptarime varžybų dalyviai išreiškė norą ir ateityje kuo daugiau dėmesio skirti fiziniam  ugdymui bei sveikai gyvensenai. Aktyviausi turnyre buvo socialinės globos sektoriaus ir ūkio aptarnavimo būrio moksleiviai ir neformalaus ugdymo dalyviai.. Pasibaigus stalo teniso turnyrui skirtam pagerbti stalo teniso trenerio  Vytauto Giedraičio  atminimą, varžybų prizininkai, dalyviai buvo apdovanoti taure, diplomais ir sporto inventoriumi.

Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pravieniškių skyrių vedėjas Rimantas Rušas