Aplankėme anatomijos muziejų Kaune

Spalio 22 diena 8-10 klasės mokiniai su biologijos mokytoja N. Kriaučiūnienė apsilankė Kauno žmogaus anatomijos muziejuje. Išklausė įdomia paskaitą, apžiūrėjo daugybę skirtingų muziejaus eksponatų.

Muziejaus darbuotoja papasakojo, kad dabartinės kolekcijos pagrindą sudaro 1920-1940 m. profesoriaus Jurgio Žilinsko ir jo bendražygių surinkti muziejiniai preparatai. Per 80 metų, dalis preparatų neišlaikė laiko išbandymų. Dabartinės kolekcijos sudėtyje yra apie 80 procentų prieš karą pagamintų eksponatų. Anatomijos muziejaus pagrindinis vaidmuo visuomet buvo didinti anatomijos studijų efektyvumą, tačiau jo bazėje buvo atlikta ir nemažų mokslinių ir pedagoginių atradimų.

Į mokykla mokiniai grižo su naujais įspūdžiais apie mokslus nagrinėjantys žmogaus sandarą, sveiką gyvenimo būdą, žalingų įpročių žalą.

Išvyka padėjo organizuoti neformaliojo ugdymo projektinės veiklos „Sveikata visiems“, klasių kuratorė Rūta Morkūnienė – ačiū.

Biologijos mokytoja N. Kriaučiūnienė