„Kino klubas“ kviečia į filmo peržiūrą vasario 7 d., trečiadienį, per 4-5 pamokas informacinių technologijų kabinete

 

„ŠIMTAMETIS, KURIS IŠLIPO PRO LANGĄ IR DINGO“

2014 m. ::  114 min.  ::  Švedija

Režisierius Felix Herngren

Žanras: juodo humoro komedija

Amžiaus indeksas: N-13

Subtitrai: lietuvių k.

 

 

Apie filmą

 

Pagrindinį vaidmenį filme atliko 49-erių švedų komikas Robertas Gustafssonas, neretai vadinamas „juokingiausiu Švedijos žmogumi“. Jo herojus Alanas – senelių namų gyventojas, kuris prieš pat savo 100-ąjį gimtadienį nutaria pasprukti iš įgrisusios kasdienybės. Vien su šlepetėmis (kad niekas neįtartų), Alanas išlipa pro langą ir dingsta. Netrukus į sumanaus senolio rankas pakliūna pinigų prikimštas lagaminas. Paaiškėja, kad jo turinys priklauso narkotikų prekeiviams, kurie, žinoma, neketina jo lengvai išsižadėti ir ima persekioti Alaną. Ant kulnų lipa ir policija, tačiau kaip tik tokio adrenalino vyras sau gimtadienio proga ir būtų palinkėjęs. Žinoma, kur nestinga rizikos, ten mezgasi naujos draugystės ir gimsta neįkainojamos patirtys. Susipažinęs su dramble Sonia ponas Karlsonas iškeliauja į tolimąją Indoneziją tarsi vis kartodamas žiūrovui, kad nieko nėra neįmanomo. Greta dabartyje vykstančių nuotykių pasakojama spalvinga Alano gyvenimo istorija. Buvęs sprogmenų ekspertas dalyvavo vos ne visuose pagrindiniuose XX a. įvykiuose. Alanui teko pabendrauti su Stalinu, Čerčiliu, būsimu JAV prezidentu Hariu Trumenu, Mao, generolu Franku, Prancūzijos vadovu Šarliu de Goliu ir daugybe kitų istorinių asmenybių. Negana to, tai nebuvo paprasti pabendravimai. Pasirodo, Alano veiksmai buvo lemtingi XX a. istorijai.

Filmas sukurtas pagal švedų rašytojo Jonas Jonasson romaną, išleistą 2009 m. Knyga tapo bestseleriu ne tik tėvynėje, bet ir užsienyje.

„Kino klubas“ kviečia į filmo peržiūrą  sausio 31d., trečiadienį, per 4-5 pamokas informacinių technologijų kabinete.

„AŠ ESI TU“

Vaidybinis  ::  2006 m.  ::  90 min.  ::  Studio Uljana Kim

Režisierius Kristijonas Vildžiūnas

 

Apie filmą

 

Romantinė drama. Filme pasakojama apie architektą, statantį keistą namelį medyje, gūdžiame miške. Vyras siekia ne tik pasistatyti kitokius namus, bet ir susikurti kitokį gyvenimą. Vyro nuoširdumas ir ryžtas neša jam sėkmę ne tik statybose, bet ir meilėje.

„Kino klubas“ kviečia į filmo peržiūrą  sausio 17 d., trečiadienį, per 4-5 pamokas informacinių technologijų kabinete.

„SNIEGO MŪŠIS“

2015 m.  ::  80 min.  ::  Kanada

Režisieriai Jean-François Pouliot ir François BrissonTom Hooper

Žanras: animacija

Dubliuotas lietuviškai

 

Apie filmą

 

Žiema gali būti tamsi, niūri, ilga ir nuobodi. Tačiau ji turi kai ką tokio, ko neturi kiti metų laikai: sniegą. Rogutės, slidės, seniai besmegeniai ir, žinoma, sniego mūšiai – neprilygstami džiaugsmai kiekvienam vaikui, o dažnai – ir suaugusiajam. Vieno kaimelio vaikai žiemos atostogų metu nutaria surengti tokį sniego mūšį, kokio dar niekas neregėjo: su dviem kariuomenėmis, generolais ir didžiule tvirtove. Vienos kariuomenės generolu tampa kaimelio senbuvis vienuolikametis Lukas. Jo priešininkai savo vadove išsirenka naujokę, Luko bendraamžę Sofiją. Taisyklės paprastos: laimės komanda, kuri bus užėmusi tvirtovę žiemos atostogų pabaigoje. Sofijos kariuomenė užima tvirtovės gynybos postus, o Luko armija pasirengia pirmajai atakai. Mūšis prasideda. Sulig kiekviena diena vaikai vis labiau įsitraukia į žaidimą. Taktiniai manevrai, netikėtos atakos, persigrupavimai, apgaulingi veiksmai ir kartais netgi klasta – visa tai vis labiau kaitina atmosferą. Apimti azarto, vis daugiau vaikų ima siekti laimėti bet kokia kaina. Jų priešakyje yra Lukas, kurio komandos ir veiksmai pamažu ima priminti ne linksmą žaidimą, o tikrą karą.

„Kino klubas“ kviečia į filmo peržiūrą sausio 10 d., trečiadienį, per 4-5 pamokas informacinių technologijų kabinete.

„MEILĖ IŠ PIRMO SMŪGIO“

2014 m.  ::  98 min.  ::  Prancūzija
Režisierius Thomas Cailley
Žanras: romantinė drama
Subtitrai: lietuvių kalba

Apie filmą

 

Madeleine laiko veltui nešvaisto. Lyg pakvaišusi ji kasdien treniruojasi tam, kad atėjus neišvengiamai pabaigai, būtų pasiruošusi. Per gyvenimą pasroviui plaukiantis Arnaud nėra pakvaišęs dėl nieko, todėl greitai pakvaišta dėl Madeleine. Iš pradžių atsisakęs muštis su moterimi, Arnaud netrunka suprasti, kad kelias į Madeleine širdį – per kovą. Taip jiedu pradeda meilės ir karo žaidimą – laimi tas, kuris neprisipažįsta pralaimėjęs.
„Viskas prasidėjo nuo idėjos apie ramų gamtovaizdį prie tykaus ežero ir šią idilę, sugriaunamą išsiveržusio taifūno. Tai dviejų priešingų elementų kolizija, susidūrimas, kurį įkūnija pagrindiniai veikėjai: du visiškai skirtingi personažai, kurie būdami kartu išplečia savo galimybių ribas“, – sako režisierius Thomasas Cailley.

„Kino klubas“ kviečia į filmo peržiūrą gruodžio 20 d., trečiadienį, per 4-5 pamokas informacinių technologijų kabinete.

„MUZIKA, SURADUSI MUS“

2007 m.  ::  114 min.  ::  JAV

Režisierė: Kirsten Sheridan

Žanras: muzikinė drama

Subtitrai: lietuvių k.

 

Apie filmą

 

Jaunas charizmatiškas airių gitaristas Luisas ir kilminga amerikietė violančelistė Laila pamilo vienas kitą. Po stebuklingos nakties Niujorke, jauni muzikantai išsiskyrė ir net neįtaria, jog turi sūnų, nes merginos tėvas, saugodamas jos karjerą atiduoda berniuką į globos namus. Sulaukęs vienuolikos metų Evanas pabėga iš vaikų namų ieškoti tėvų ir pradeda groti Niujorko gatvėse. Vienintelę galimybę surasti tėvus jis laiko savo muziką. Jaunas muzikantas tiki, kad jei jis gros, jo muziką galės atpažinti tėvai ir taip berniukas suras juos. Berniukas turi įgimtą sugebėjimą išgirsti muziką gamtoje arba įprastuose miesto garsuose, o paskui išbarškinti melodiją gitaros stygomis ir mikliai sukurti žodžius dainoms.  Vaiko talentu pasinaudoja sukčius  Maksvelas, išnaudojantis po savo sparnu savaip globojamus benamius vaikus. Suteikęs Evanui Augusto Rašo sceninį pseudonimą, pradeda organizuoti koncertus tikėdamas neabejotina finansine sėkme.

„Kino klubas“ kviečia į filmo peržiūrą gruodžio 13 d., trečiadienį, per 4-5 pamokas informacinių technologijų kabinete.

„VIEŠPATAVIMAS“

2014 m.  ::   119 min.  ::  JAV, Jungtinė Karalystė, Kinija
Režisierius Wally Pfister
Žanras: mokslinė fantastika, veiksmo drama
Amžiaus indeksas: N-13
Subtitrai: lietuvių k.

Apie filmą

 

Tai mokslinės fantastikos veiksmo filmas apie kompiuterį, kuris viršija žmogaus smegenų galimybes. Mokslininkas Vilas Kasteris yra garsiausias dirbtinio intelekto tyrinėtojas, kuriantis mokslinę technologiją, kuri sujungs visų laikų žiniomis pagrįstą intelektą ir visą žmogiškų emocijų spektrą. Itin kontraversiški eksperimentai jį išgarsina, bet taip pat paverčia pagrindiniu su technologijomis kovojančių ekstremistų taikiniu, o šie padarys viską, kad tik mokslininką sustabdytų. Tačiau siekdami sužlugdyti Vilą jie neišvengiamai padeda jam žengti dar vieną žingsnį – persikelti į sistemą ir pratęsti savo būtį. Vilo žmona Evelina ir geriausias draugas Maksas Votersas kaip kolegos turi atsakyti klausimą – ar jie tam pritaria. Netrukus paaiškėja, kad milžiniškus kiekius informacijos, o kartu ir galios gavusi Vilo sąmonė nė neketina apsiriboti pažinimu moksliniais tikslais. Pajautęs savo jėgą galingas protas imasi užkariauti pasaulį, keliauja iš kompiuterio į kompiuterį ir kelia suirutę. Atrodytų, kelio atgal nėra ir šio proceso nebegalima sustabdyti. Evelinai ir Maksui teks atremti kadaise mylėto genijaus mėginimus pavergti visą planetą.

„Kino klubas“ kviečia į filmo peržiūrą  gruodžio 6 d., trečiadienį, per 4-5 pamokas informacinių technologijų kabinete.

„Balkonas“

„Kino klubas“ kviečia į filmo peržiūrą lapkričio 29 d., trečiadienį, per 4-5 pamokas informacinių technologijų kabinete.
„Naujausias testamentas“
2015 m.  ::  115 min.  ::  Belgija, Prancūzija, Liuksemburgas
Režisierius Jaco Van Dormael
Žanras: juodo humoro komedija
Subtitrai: lietuvių k.

„Kino klubas“ kviečia į filmo „Ieškojimai“ peržiūrą lapkričio 22 d., trečiadienį, per 4-5 pamokas informacinių technologijų kabinete.

2014 m. :: 135 min. :: Prancūzija
Režisierius Michel Hazanavicius
Žanras: karinė drama
Amžiaus indeksas: N-13
Subtitrai: lietuvių k.
Apie filmą
Filme pasakojamos dvi paralelinės istorijos apie per stebuklą išgyvenusį 9 metų musulmoną našlaitį Čečėnijoje ir Rusijos kariuomenėje tarnaujantį jaunuolį Kolią. Tėvų netekęs ir po patirto šoko nekalbantis berniukas Hadžis patenka į amerikiečių kontroliuojamą vaikų prieglaudą, kurios vadovė perduoda jo globą nepriklausomos žmogaus teisių organizacijos savanorei Kerol. Prancūzė išsiaiškina, kad berniukas tikisi susirasti vyresnę seserį, kuri galėjo likti gyva po rusų kareivių išpuolio. Tuo tarpu už kelių šimtų kilometrų nuo konflikto Permėje jaunas muzikantas Kolia įkliūva milicijos pareigūnams neatsargiai parūkęs žolės. Norėdamas išvengti kalėjimo, jis savanoriškai sutinka tarnauti Rusijos armijoje. Čia vaikinas patiria išnaudojimą, būrio vyresniųjų smurtą, neapykantą ir patyčias, kurios išsekina ramaus būdo Kolios kantrybę. Sotūs ir neblogai gyvenantys europiečiai, kaip ir dauguma biurokratinių organizacijų, tik apsimeta, kad juos jaudina konfliktų zonos. Iš tikro kitų tautų bėdos juos jaudina mažiau, negu nacionalinis futbolas. Būtent todėl filmo herojė Kerol kovoja su savo vadovybe ir stengiasi, kad jos misija Čečėnijoje netaptų grynu formalumu.
Laimėjęs „Oskarą“ ir gana netikėtą šlovę visame pasaulyje už nebylųjį filmą „Artistas“, prancūzų režisierius Michel Hazanavicius nusprendė pasisakyti rimtomis politinėmis temomis. Jo filmas „Ieškojimai“ yra to paties pavadinimo amerikiečių klasiko Fred`o Zinnemann`o karo dramos perdirbinys. Joje amerikiečių kareivis priglaudė koncentracijos stovykloje išgyvenusį vaiką ir padėjo jam surasti motiną

„Kino klubas“ kviečia į filmo peržiūrą lapkričio 15 d., trečiadienį, per 4-5 pamokas informacinių technologijų kabinete.

„Pakeliui“

Vaidybinis  :: 2014 m.  ::  100 min.  Režisierius Ričardas Marcinkus

Apie filmą

Kadaise populiarumo viršūnes viršūnę pasiekęs dainininkas Pankas šiandien jau niekam nebeįdomus. Po eilinio koncerto mažo miestelio kultūros namuose, jis apsvaigęs nuo alkoholio praleidžia naktį scenos užkulisiuose. Paryčiais, pramerkęs akis, jis pamato šalia sėdinčią ir į jį spoksančią mažą mergaitę, kuri prisistato esanti jo dukra. Šie du vienas kitam svetimi žmonės kartu leidžiasi į kelionę, kuri ne tik visiems laikams pakeis šių dviejų pasimetusių sielų likimus, bet ir leis iš naujo įvertinti gyvenimą, atrasti džiaugsmą bei artimus žmones.

Edukacinis projektas „Kino klubas“

Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokykla 2017-2018 m.m. dalyvauja edukaciniame projekte „Kino klubas“ – mes džiaugiamės  įkūrę kino klubą  savo mokykloje!

Dalyvaudami šiame projekte bendradarbiausime su kino sektoriumi, partneriais Jungtinėje Karalystėje ir su mokyklomis Latvijoje bei Gruzijoje. Šis projektas dalinai finansuojamas iš Europos Komisijos MEDIA programos, kuria siekiama skatinti kino raštingumą visoje Europoje.

Mokytojams tai galimybė sudominti vaikus mokymusi iš kino. Priklausydami kino klubui moksleiviai stiprins bendravimo gebėjimus, kritinį mąstymą, pasitikėjimą savimi, raštingumą, gaus daugiau naujos informacijos, susijusios su įvairiais dėstomais dalykais.

Kviesime žiūrėti filmus vieną kartą per savaitę – trečiadieniais. Po kiekvienos peržiūros bus organizuojama ir diskusija.

Projektą „Kino klubas“ koordinuoja Lietuvos kino centras. Įgyvendinadamas projektą, Lietuvos kino centras bendradarbiauja su Švietimo ir mokslo ministerija.

Daugiau informacijos apie projektą http://lithuania.europeanfilmclubs.eu/