Įspūdinga kelionė į Palangą

Gegužės mėnesio 28 - 31 dienomis, 5 mūsų mokyklos mokiniai su socialiniu pedagogu išvyko į tradicinį sporto festivalį Palangoje "Sportas visiems". Pakeliui į pajūrį aplankėme Kretingos muziejui priklausantį žiemos botanikos sodą. Nuo 1992 metų šis sodas perkeltas į buvusius grafų Tiškevičių rūmus. Jame daug atogražų augmenijos, atvežtos į Lietuvą dar iki 1935 metų, kai šis botanikos sodas buvo įkurtas. Kretingos muziejaus ansambliui priklauso ir nuolat veikiančios "Dvarų kultūros" bei senojo liaudies meno ekspozicijos.

Palanga mus pasitiko saulėtu ir ramiu oru bei iš visos Lietuvos besirenkančiais sporto aistruoliais. Malonu sutikti draugus ir pažystamus iš A. Brazausko ir Žiežmarių gimnazijų bei Kaišiadorių sporto centro komandų. Sporto festivalis tradiciškai atidaromas eitynėmis - paradu nuo Jūratės ir Kastyčio skvero iki Palangos miesto centrinio stadiono. Šios žaidynės unikalios tuo, kad jose gali dalyvauti visi sporto entuziastai nuo mažiausio iki vyriausio, priklausomai nuo jų sportinių gebėjimų ir amžiaus grupės. Tai pats geriausias būdas save realizuoti ir patirti teigiamų emocijų. Trijų dienų bėgyje dalyvavome net 8-iose rungtyse. Mūsų pasirodymai viršijo visus mūsų lūkesčius. Laimėjome dvi I-ąsias ir vieną III-iąją vietą "Palestros" bėgime ir svarmens metimo varžybose. Dalyvaudami žaidynių uždarymo šventėje, vienas kitam tarėme:iki pasimatymo.

Soc. pedagogas Vytautas Načajus