„AŠ – LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PILIETIS“

Vykdydami neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą „AŠ – LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PILIETIS“,  2018 m. gegužės mėnesį mokyklos andragogai kartu su mokiniais vykome  į Vilnių, kur lankėme Valstybės pažinimo centrą,  Valdovų rūmus, Signatarų namus bei vakarą praleidome nacionaliniame dramos teatre, žiūrėdami spektaklį „Atžalynas“.

2016-ųjų kovo 10-ąją pradėjęs veikti Valstybės pažinimo centras yra  Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos struktūrinis padalinys. Ekspozicijose siekiama atsakyti į klausimus, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali dalyvauti valstybės kūrime ir valdyme, kokiais būdais galima spręsti visai visuomenei ar vietos bendruomenei aktualias problemas.

Valdovų rūmuose pasirinkome apžvalginę ekskursiją po nuolatines rūmų ekspozicijas. Gidė pasakojo apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą valstybės bei Europos istorijos kontekste, pasivaikščiojome po įspūdingą archeologinį rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėjome išlikusius autentiškus mūrus ir šioje teritorijoje aptiktus unikalius radinius. Ekskursiją tęsėme menėse su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais. Pakilome ir į Valdovų rūmų bokštelyje įrengtą apžvalgos aikštelę pasigrožėti Vilniaus vaizdais.

Signatarų namai (anksčiau žinomas kaip Štralio namas) – istorinis Lietuvos paminklas Pilies gatvėje, Vilniuje, kuriame 1918 m. vasario 16 d. dvidešimt Lietuvos Tarybos narių pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo, 1990 m. namas dedikuotas muziejui, kuris buvo atidarytas 2000 m. Nuo 2003 m. muziejus tapo Lietuvos nacioanalinio muziejaus filialu. Signatarų namuose vyksta kasmetiniai vasario 16 d. paminėjimai. Gido pasakojimų vedini, apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją, įsiamžinome prie VDU profesorius Liudo Mažylio iš Vokietiojos diplomatinio archyvo pargabento Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalo lietuvių kalba.

Neformaliojo ugdymo programos vadovai

R. Markevičienė, N. Raudeliūnienė