Reptilijos

Kovo 17 diena, mokykloje vyko edukacinis užsiėmimas „Roplių pasaulyje‘. Į mokykla atvažiavo Lukas Katilauskas su savo augintiniais. Gausiai susirinkusiai auditorijai, Lukas pravedė trumpą instruktažą dėl elgesio užsiėmimo metų. Užsiėmimas pradėdamas nuo driežų. Jie parodomi, pasakojama apie jų kilmė, mitybos įpročius, gyvenimo trukmę. Užsiėmimo pabaigoje pristatomos gyvatės, pasakojama apie gyvačių gyvenamąją vietą, mitybos įpročiu, spalvas, jutiminius organus, augimo ir nėrimosi procesą (pademonstruojama gyvatės įšnara). Atskleidžiama kokios gyvatės pasaulyje greičiausios, sunkiausios, ilgiausios ir nuodingiausios. Supažindinama su Lietuvoje gyvenančiomis gyvatėmis bei kaip reiktų elgtis sutikus gyvatę ir ką daryti jei ji įkando.

Pamokos metų, patys drasiausiėji  galėjo paimti į rankas patikusius roplius, pajausti odos paviršiaus temperatūra bei šiurkštumą. Mokiniams labai patiko užsiėmimas, jie daug klausinėjo apie roplius: kaip ir kur juos augina, kuo maitina, kaip prižiūri ir kas padeda.

Dar keletas dienų mokiniai dalijosi įspūdžiais.

Biologijos mokytoja N. Kriaučiūnienė