Užgavėnės

Pučiam, pučiam birbynes

Vėjas supa sūpynes,

Skruzdėlė pravėrė langą

Ir išlipt į lauką bando.

Užgavėję saldžiais blynais,

Vežam ožį į karklynus.

Saule, saule eikš pas mus,

Šildyk žemę ir vaikus!

Vasaris dosnus šventėmis, tik spėk ruoštis ir smagiai švęsti: Valentino diena, Valstybės nepriklausomybės Vasario 16- osios šventė ir pagaliau visų laukiamos - Užgavėnės. Vasario 4 dieną Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje 6 – 10 klasių mokiniai ir mokytojai, persirengę neįprastais drabužiais ir veidus paslėpę po kaukėmis, susirinko į Užgavėnių rytmetį. Dideli ir maži trankiai šoko, garsiai dainavo, sočiai vaišinosi gardžiais blynais. Šventės dalyviai susidomėję stebėjo Lašinio ir Kanapinio kovą, džiaugėsi Kanapinio pergale, traukė virvę, kilnojo svarstį, degino Morę, iš visų jėgų šaukdami varė žiemą iš kiemo. Švęsdami Užgavėnes - tradicinę žiemos šventę – mokyklos bendruomenė tikisi kuo greičiau prisišaukti pavasarį ir daug šiltų saulės spindulių.

Autorius mokytojas Donatas Andriulis