Vykdome antikorupcinį švietimą

Visi Lietuvos gyventojai gruodžio 9 dieną paminėjo tarptautinę kovos prieš korupcija dieną ir vykdė renginius bendru pavadinimu ,,Lietuva be korupcijos“. Mūsų mokykla, bendradarbiaudama su specialiąja mokykla ir vykdydama antikorupcinį švietimą, savo dirbančiuosius pakvietė į susitikimą su Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros šeštojo skyriaus prokurore Aldona Vitkauskiene.

Visiems buvo įdomi šios teisėtvarkos pareigūnės nuomonė apie korupcijos lygį Lietuvoje ir rajone, esminės korupcijos apraiškas ir tendencijas bei valstybinių institucijų kovą su šiuo negatyviu reiškiniu. Negalima korupcijos suprasti tik papirkimo ir kyšio priėmimo prasme. Korupcija – tai visų pirma siekimas asmeninės naudos. Tai vyksta piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi, sukčiaujant ir klastojant finansinius dokumentus, pasisavinant arba iššvaistant turtą, užsiimant kontrabanda ir t.t. Apie korupcijos mastą šalyje kalba tokie faktai: 269 asmenims pateikti įtarimai dėl korupcijos, o 71 asmuo nuteistas, per 11 šių metų mėnesių užregistruoti 629 atvejai, kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus. Kai kiekvieną dieną sužinome apie naujai Specialiųjų tyrimų tarnybos sulaikytus policininkus, advokatus, teisėjus, savivaldybių valdininkus, suprantame, kad šie nusikaltimai atsiranda ne vien dėl neveiksmingos nacionalinės korupcijos programos, bet ir dėl to, kad nesilaikoma teisės aktų, valstybės tarnautojais dirba prieštaringos reputacijos asmenys, kad valdžia per daug kišasi į verslą, kad nuolat išlieka galimybė susieti visuomeninius ir privačius interesus.  Deja, lietuviškas mentalitetas nuo sovietinių laikų pateisina praktiką – už kiekvieną paslaugą ir gerą darbą privalu atsilyginti.  Valdininkai pamiršo pagrindinius valstybės tarnautojų principus: pagarba žmogui ir valstybei bei padorumas. Todėl ir toliau svarbiausiu antikorupcinio švietimo tikslu lieka visakeriopas nepakantumo korupcijos apraiškoms skatinimas ir ugdymas.

Socialinis pedagogas