Ikiprofesinis mokymas

Ikiprofesinis mokymas yra jaunimo mokyklų privalomojo ugdymo turinio dalis. Tai ugdomoji praktinė veikla, padedanti mokiniams susigrąžinti mokymosi motyvaciją, perprasti darbo reikšmę, susipažinti su esamomis profesijomis ugdanti  bendrąsias kompetencijas ir suteikianti  žinių kaip įgyti profesijas.
Ikiprofesinis floristikos mokymas vykdomas jaunimo  mokyklos 8-10 klasių mokiniams susipažinti su floristo profesija, suprasti darbo reikšmę ugdant darbinės veiklos įgūdžius, planuoti ir siekti asmeninės karjeros.
Jaunimo mokykla siūlo mokiniams floristikos ir stalystės ikiprofesinio mokymo programas, kai jiems yra sukakę 14 metų.

Floristika

Programos tikslai ir numatomi gebėjimai

Programos tikslas – mokyti jaunimo klasės mokinį mezgimo, nėrimo, audimo, siuvimo pradmenų. Suteikti teorinių ir praktinių žinių bei įgūdžių pradedantiesiems siūti siuvimo mašinomis. Supažindinti su audiniais, pluoštais, dekoratyviosios tekstilės pagrindais, parengti mokinius savarankiškai veiklai ir gyvenimui. Mokiniai gebės savarankiškai atpažinti ir pasirinkti audinius, siūlus, priemones pagal paskirtį, kūrybiškai spręsti iškilusias problemas. Įgytus pradmenis sėkmingai naudos savarankiškoje praktinėje veikloje.

Trumpa programos anotacija

Ši programa skirta teorinių bei praktinių siuvimo, mezgimo, nėrimo pagrindų įsisavinimui. Suteikiamos žinios apie pagrindines tekstilės pluoštų rūšis ir tekstilės gaminių priežiūros reikalavimus, siuvimo rankomis bei siuvimo mašinomis pagrindus, konstravimo ir dekoravimo principus. Atliekamos praktinės užduotys.

Mokymo metodai

Teorinės pamokos, praktiniai užsiėmimai, pratybos, savarankiški darbai, atliktų darbų analizė

Stalystė

Ikiprofesinis stalystės mokymas prasideda 8 klasėje ir trunka trejus metus. Stalystės mokymo programa orientuota į bendrųjų ir profesinių kompetencijų ugdymą.

Pradėdami programą mokiniai susipažįsta su staliaus profesija, darbo įrankiais bei medžiagomis. Vėliau pradeda dirbti su rankiniais staliaus įrankiais, atlieka nesudėtingas operacijas. Ikiprofesinio mokymo pamokų metu gamina smulkius gaminius iš medienos, faneros: menteles, stalo žaidimai.

9 klasėje mokiniai mokomi dirbti rankiniais elektriniais staliaus įrankiais: sužino jų konstrukciją, saugaus darbo taisykles, išmoksta sureguliuoti ir paruošti darbui elektrinius staliaus įrankius bei atlikti nesudėtingas operacijas. Pamokų metu mokiniai gamina įvairias rėmus, stovelius gėlėms.

Baigdami programą mokiniai jau dirba rankiniais ir rankiniais elektriniais stalių įrankiais bei supažindinami su įvairiomis medienos apdirbimo staklėmis –  nagrinėja jų konstrukciją, veikimo principus, bei mokosi jas prižiūrėti, reguliuoti. Pamokų metu mokiniai gamina dekoratyvinius padėklus, kuria lauko baldų projektus, mokosi gaminti šablonus sudėtingų formų detalėms.

Savo pagamintais  darbeliais mokiniai puošia mokyklos interjerą,  rengia parodas mokykloje vykstančiose šventėse, dovanoja tėvams ar draugams.

Kiekvienais metais mokiniams organizuojamos ekskursijos į Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklą, kurioje mokiniai supažindinami su staliaus specialybe plačiau, parodomos medienos apdirbimo staklės. Taip pat organizuojamos ekskursijos į rajone veikiančias medienos apdirbimo ir baldų gamybos įmones: UAB ,,Roda“, UAB ,,Nemuno baldai“ ir kt.

Stalystės moko vyr. profesijos ir ikiprofesinio mokymo mokytojas Arūnas Jarunavičius, turintis ne vien pedagogo patirties, bet taip pat dirbęs ir gamyboje.

Kompiuterinis raštingumas

Kompiuterinis raštingumas - tai kursas, kurio metu klausytojui suteikiama teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, leidžiančių savarankiškai naudotis teksto redaktoriumi, elektroninėmis lentelėmis, dirbti internete.
Mokoma susikurti elektroninio paštio dėžutę, siųsti ir gauti laiškus, dalintis nuotraukomis.
Kurse taip pat pateikiamos pagrindinės saugumo internete žinios, aiškinama apie virusus bei antivirusines programas.